“Telcza uczy i inspiruje!” Zapraszamy do udziału w zajęciach teletechnicznych i historycznych.

Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy dofinansowanie z programu Społecznik na realizację projektu edukacyjnego – “Telcza uczy i inspiruje!” realizowanego przez nasze Stowarzyszenie.

Dlatego też zapraszamy wszystkich zainteresowanych elektroniką, radiotechniką a także reportażem i historią w wieku od 7 do 170 ( lub więcej ) lat, do uczestnictwa w organizowanych przez nas zajęciach!

Zapraszamy także te osoby, które nie miały nigdy do czynienia z tymi dziedzinami, ale chcą się dowiedzieć “z czym to się je”, do spotkania z nami!

Zajęcia przez nas organizowane są bezpłatne dla wszystkich uczestników. Dodatkowo w czasie ich trwania zapewniamy poczęstunek.

Dokładną datę rozpoczęcia i zakończenia realizacji projektu podamy po policzeniu ilości zgłoszeń z danych miejscowości. Chcemy zorganizować go tak, aby jak najwięcej osób mogło z niego skorzystać ( nasze możliwości co do ilości uczestników mogących wziąć udział w zajęciach są ograniczone ). Jednak na pewno będzie zawierał się w okresie od około 17 października do około 30 października.

Zapraszamy też serdecznie wszystkich byłych pracowników zakładów Teletechnicznych Telkom_Telcza w Czaplinku, którzy chcą wziąć udział w projekcie jako instruktorzy, wykładowcy do zgłaszania się do nas ( dane kontaktowe niżej ).

Tematyka zajęć.

W ramach projektu, odbędzie się wiele zajęć o różnorodnej tematyce, w ramach dwóch sekcji : podstawowej – technicznej i oraz dodatkowej – historycznej.

W sekcji technicznej postaramy się odtworzyć część struktury dawnej Telczy, sposób projektowania, produkcji, kontroli jakości.

Zajęcia prowadzone będą przez byłych pracowników zakładów Telkom-Telcza!

Zgromadzone eksponaty pomogą uczestnikom poczuć klimat lat 70-tych i 80-tych, czasów największej świetności firmy.

Pokażemy proces konstruowania nowych urządzeń, zasady ich budowy i działania. Wcześniej, zostaną omówione różne zjawiska elektryczne, na których opiera się działanie radia.

Największą atrakcją ( prawdopodobnie ), będzie samodzielne złożenie przez uczestników prostych odbiorników radiowych na zaimprowizowanych na lata 70-te stanowiskach monterskich.

Zmontowane radioodbiorniki przejdą następnie kontrolę jakości , sprawdzenie parametrów elektrycznych na profesjonalnym sprzęcie mierniczym a następnie staną się własnością uczestników zajęć.

Zadaniem sekcji historycznej będzie zaprojektowanie, zarejestrowanie i zmontowanie reportażu radiowego o zakładach Telkom-Telcza.

Mamy nadzieję, że zajęcia te przybliża historię zakładów Telkom Telcza, a także rozbudzą zainteresowanie elektroniką – być może na tyle, aby zacząć naukę w wyższych szkołach technicznych.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego, za pomocą którego odbywa się rekrutacja.

Ilość miejsc dla osób chcących uczestniczyć w zajęciach jest niestety ograniczona, o udziale w nich decyduje kolejność zgłoszeń.

Specjalne podziękowania składamy firmie AM Technologies https://www.amt.pl , która wypożyczy nam na czas prowadzenia zajęć oscyloskop DSOX1102G firmy Keysight, ( Keysight jest jedną z wiodących na świecie firm produkujących sprzęt pomiarowy https://www.keysight.com).

Specjalne podziękowania składamy także Panu Dyrektorowi Robertowi Patrzyńskiemu, za udostępnienie miejsca do przeprowadzenia zajęć w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku.

W trakcie zajęć, swoją ofertę edukacyjną w zakresie studiów wyższych zaprezentują także przedstawiciele Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytety Technologicznego. https://www.we.zut.edu.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonując pod nr tel.: 607 256 068, oraz pisząc na adres: historia@telkomtelcza.pl

Formularz rejestracji uczestników zajęć w ramach projektu “Telcza – uczy i inspiruje!”

Uwaga – W przypadku rejestracji osób poniżej 18-go roku życia, proszę podać adres e-mail oraz telefon do rodzica lub opiekuna uczestnika projektu.

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)".

Logotyp

spolecznik_plansza-1080×1920

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *