O projekcie

Drodzy czytelnicy!

1 stycznia 2017 roku minęły 44 lata od powstania zakładu urządzeń teletechnicznych Telkom Telcza w Czaplinku. Pamięć o fenomenie powstania praktycznie od podstaw i wieloletniej działalności tej firmy wciąż przynaglała do upamiętnienia jej w formie elektronicznej. No i stało się. Powstała strona internetowa, w której zamieszczone są historie ludzi, pracowników Telczy i historia firmy.

Osiągnięcia pracowników Telczy w wielu obszarach ich działalności, trud, zaangażowanie w budowę zakładu i produkcję przemysłową są godne podziwu. Są ważne na tyle, że warto aby poznały je młode pokolenia Polaków i czerpały z nich przykład, a starsi z przyjemnością jeszcze raz przypomnieli sobie o czasach swojej młodości.

Jeżeli mają Państwo zdjęcia związane z zakładem Telkom Telcza ( ale także np. z ośrodkiem wypoczynkowym Telczy itp.) i chcieliby Państwo podzielić się nimi z ludźmi ciekawymi historii firmy, serdecznie zapraszamy Państwa do wysyłania ich na adres historia@telkomtelcza.pl  lub zgłaszania się  telefonicznie tel.: 691 660 694 tel.: 607 256 068. 

Tymczasem zapraszamy do lektury spisanych już wspomnień w zakładce Historia!