O projekcie

Drodzy czytelnicy!

1 stycznia 2017 roku minęły 44 lata od powstania zakładu urządzeń teletechnicznych Telkom Telcza w Czaplinku. Pamięć o fenomenie powstania praktycznie od podstaw i wieloletniej działalności tej firmy wciąż przynaglała do upamiętnienia jej w formie elektronicznej. No i stało się. Powstała strona internetowa, w której zamieszczone są historie ludzi, pracowników Telczy i historia firmy.

Osiągnięcia pracowników Telczy w wielu obszarach ich działalności, trud, zaangażowanie w budowę zakładu i produkcję przemysłową są godne podziwu. Są ważne na tyle, że warto aby poznały je młode pokolenia Polaków i czerpały z nich przykład, a starsi z przyjemnością jeszcze raz przypomnieli sobie o czasach swojej młodości.

Szczególne podziękowania za spisanie obszernej historii zakładu należą się Panu Wiesławowi Krzywickiemu, ostatniemu dyrektorowi zakładu. Wykonał on ogromną pracę! Dzięki niemu już teraz możemy cieszyć się wydaną drukiem historią Telczy, która miejscami opisuje wydarzenia jak z najlepszego filmu sensacyjnego! 

Jeżeli mają Państwo zdjęcia związane z zakładem Telkom Telcza ( ale także np. z ośrodkiem wypoczynkowym Telczy itp.) i chcieliby Państwo podzielić się nimi z ludźmi ciekawymi historii firmy, serdecznie zapraszamy Państwa do wysyłania ich na adres historia@telkomtelcza.pl  lub zgłaszania się  telefonicznie tel.: 691 660 694 tel.: 607 256 068. 

Tymczasem zapraszamy do lektury spisanych już wspomnień w zakładce Historia!